ALBA CA ZAPADA

TEATRU COPII

Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari, Strada General Eremia Grigorescu 24, Bucuresti

27 aprilie 10:00


Detalii eveniment
  • După Fraţii Grimm
  • Adaptarea: Cristian Pepino
  • Regia: Cristian Pepino
  • Scenografia: Cristina Pepino
  • Muzica: Dan Bãlan
  • Vârsta: Peste 3 ani
  • Durata: 60 min

Distribuţia: Alina Teianu / Cristina Țane, Adrian Alexandru Neculea / Leonard Dodan, Mariana Zaharia/ Petronela Purima, Ioan Brancu / George Năstase, Adrian Lefter/George Simian, Graţiela Ene/Ioana Chelaru Popovici

Este una dintre cele mai iubite poveşti pentru copii care a cunoscut multe variante în Europa, dar cea mai populară este cea a Fraţilor Grimm. Spectacolul Teatrului ŢĂNDĂRICĂ păstrează firul poveştii clasice, dar ingeniozitatea regizorului şi fantezia scenografică, folosirea tehnicii de black light, a păpuşilor de mari dimensiuni, compuse şi a actorilor la vedere dau un farmec aparte şi creează o atmosferă plină de ritm în care binele învinge întotdeuna răul.
Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

CAPRA CU TREI IEZI

25 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

TIGRISORUL PETRE

26 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CAPRA CU TREI IEZI

26 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

ALBA CA ZAPADA

27 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

27 aprilie - T. Excelsior - Sala Mare

HANSEL ȘI GRETEL

27 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Vrajitorul din Oz

28 aprilie - T. Excelsior - Sala Mare

PINOCCHIO

29 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Muck cel mic

29 aprilie - Teatru la Cinema din ParkLake

Jack și vrejul de fasole

29 aprilie - Teatru la Cinema din Auchan Titan

RIDICHEA URIAȘĂ

30 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

30 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

30 aprilie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Peripețiile lui Piticot

30 aprilie - Teatru la Cinema din Sun Plaza

Bambi

30 aprilie - T. Excelsior - Sala Mare

CARTEA JUNGLEI

30 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

30 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Micul Prinț

30 aprilie - Teatru la Cinema din Plaza Romania

Taramul povestilor

4 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Cei trei purcelusi

5 mai - T. Excelsior - Sala Mare

PUNGUȚA CU DOI BANI

6 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

7 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CENUȘĂREASA

7 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cei trei purcelusi

7 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

7 mai - T. Excelsior - Sala Mare

POVESTEA UNUI OM LENEȘ

7 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

7 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Vrajitorul din Oz

8 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Zana Zorilor

11 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Vrajitorul din Oz

12 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Fata Babei si Fata Mosneagului

13 mai - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

14 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

DE ZIUA LUI PINOCCHIO

14 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

TIGRISORUL PETRE

14 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALBĂ CA ZĂPADA

14 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

14 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Cea mai frumoasa floare

14 mai - Teatrul Excelsior - Sala Studio

Mamma mia

14 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Bambi

16 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Bambi

16 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Magia copilariei

19 mai - T. Excelsior - Sala Mare

PRIVIGHETOAREA

21 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

LAMPA LUI ALLADIN

21 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

FRAM, URSUL POLAR

21 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Zana Zorilor

22 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Thomas Sawyer

22 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Magia copilariei

23 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Cocoselul neascultator

25 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Degetica

26 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Degetica

26 mai - T. Excelsior - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

28 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

MICA SIRENA

28 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

DʼALE LUI PĂCALĂ

28 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Nemaipomenitele aventuri ale lui Nils

29 mai - T. Excelsior - Sala Mare

With a little help

29 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Vrajitorul din Oz

30 mai - T. Excelsior - Sala Mare