ALBA CA ZAPADA

TEATRU COPII

Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari, Strada General Eremia Grigorescu 24, Bucuresti

18 februarie 11:00


Detalii eveniment
  • După Fraţii Grimm
  • Adaptarea: Cristian Pepino
  • Regia: Cristian Pepino
  • Scenografia: Cristina Pepino
  • Muzica: Dan Bãlan
  • Vârsta: Peste 3 ani
  • Durata: 60 min

Distribuţia: Alina Teianu / Cristina Țane, Adrian Alexandru Neculea / Leonard Dodan, Mariana Zaharia/ Petronela Purima, Ioan Brancu / George Năstase, Adrian Lefter/George Simian, Graţiela Ene/Ioana Chelaru Popovici

Este una dintre cele mai iubite poveşti pentru copii care a cunoscut multe variante în Europa, dar cea mai populară este cea a Fraţilor Grimm. Spectacolul Teatrului ŢĂNDĂRICĂ păstrează firul poveştii clasice, dar ingeniozitatea regizorului şi fantezia scenografică, folosirea tehnicii de black light, a păpuşilor de mari dimensiuni, compuse şi a actorilor la vedere dau un farmec aparte şi creează o atmosferă plină de ritm în care binele învinge întotdeuna răul.
Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Magia copilariei

20 ianuarie - T. Excelsior - Sala Mare

PACALA

20 ianuarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

With a little help

20 ianuarie - T. Excelsior - Sala Mare

Fata Babei si Fata Mosneagului

21 ianuarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Povestea lui Făt Frumos – la Teatru la Cinema din Sun Plaza

21 ianuarie - Teatru la Cinema din Sun Plaza

Cea mai frumoasa floare - PREMIERA

21 ianuarie - Teatrul Excelsior - Sala Studio

FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI

22 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

RIDICHEA URIAȘĂ

22 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MUZICANȚII DIN BREMEN

22 ianuarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Cenușăreasa – la Teatru la Cinema din ParkLake

22 ianuarie - Teatru la Cinema din ParkLake

Nemaipomenitele aventuri ale lui Nils

22 ianuarie - T. Excelsior - Sala Mare

CARTEA JUNGLEI

22 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

22 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Peter Pan – la Teatru la Cinema din Plaza Romania

22 ianuarie - Teatru la Cinema din Plaza Romania

Cei trei purcelusi

23 ianuarie - T. Excelsior - Sala Mare

Vrajitorul din Oz

25 ianuarie - T. Excelsior - Sala Mare

MOTANUL INCALTAT

25 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MUZICANȚII DIN BREMEN

26 ianuarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Bambi

27 ianuarie - T. Excelsior - Sala Mare

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

27 ianuarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

PINOCCHIO

28 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Dumbo cel isteț- la Teatru la Cinema din Mega Mall

28 ianuarie - Teatru la Cinema din Mega Mall

Cea mai frumoasa floare - PREMIERA

28 ianuarie - Teatrul Excelsior - Sala Studio

RIDICHEA URIAȘĂ

29 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MUZICANȚII DIN BREMEN

29 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

29 ianuarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Peripețiile lui Piticot – la Teatru la Cinema din Afi Palace Cotroceni

29 ianuarie - Teatru la Cinema din Afi Palace Cotroceni

Degetica

29 ianuarie - T. Excelsior - Sala Mare

VRAJITORUL DIN OZ

29 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

29 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Rapunzel, prințesa furată - la Teatru la Cinema din Auchan Titan

29 ianuarie - Teatru la Cinema din Auchan Titan

With a little help

29 ianuarie - T. Excelsior - Sala Mare

Mica sirena

30 ianuarie - T. Excelsior - Sala Mare

CROITORAȘUL CEL VITEAZ

4 februarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

5 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

5 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cei trei purcelusi

5 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

DʼALE LUI PĂCALĂ

5 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

5 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CAPRA CU TREI IEZI

11 februarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

12 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CAPRA CU TREI IEZI

12 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

JACK SI VREJUL DE FASOLE

12 februarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

HARAP ALB

12 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

12 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

19 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

19 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

19 februarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

VRAJITORUL DIN OZ

19 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

19 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Fata Babei si Fata Mosneagului

25 februarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

26 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

HANSEL ȘI GRETEL

26 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

26 februarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

KAJTUS, VRĂJITORUL

26 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

26 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio