Cea mai frumoasa floare

TEATRU COPII

Teatrul Excelsior - Sala Studio, Str. Academiei nr.28, sector 1, Bucuresti, Bucuresti


Detalii eveniment

CEA MAI FRUMOASĂ FLOARE DIN LUME

de Chris Simion-Mercurian

după o idee de Leon Magdan

 

În distribuție:

Regele – Oliver Toderiță

Zian – Ștefania Dumitru

Al 3-lea consilier / Un băiat– Cosmina Dobrotă

Un băiat / Mama– Silvana Ionescu

Un consilier / Un băiat– Robert Robert Emanuel

Un consilier / Un băiat– Ciprian Cojenel

Prezentatoarea TV – Cristina Văduva

 

Coregrafia: Ioana Marchidan

Muzica originală: Mandela Gajol

Scenografia: Adina Mastalier

Regia artistică: Chris Simion-Mercurian

 

 

Povestea spune că un rege înțelept, care nu avea urmași, văzând că îmbătrânește, i-a chemat la palat pe cei mai experimentați consilieri ai săi pentru a hotărî cine va conduce țara după ce el nu va mai fi. Niciuna dintre propunerile acestora nu i-a fost pe plac, astfel încât seara a cerut ajutorul îngerului său păzitor, convins că forța divină îi va transmite în somn cel mai bun sfat. Și așa a fost.

A doua zi dimineața, regele i-a chemat pe toți tinerii din regat, le-a dat câteva semințe și le-a cerut să le sădească, să crească câte o floare, iar cel care o va aduce pe cea mai frumoasă va fi desemnat viitorul rege.

Când a venit ziua cea mare, concurenții s-au înfățișat la palat, fiecare cu floarea sa. Spectacolul va dezvălui cine a fost căștigătorul. Se poate spune numai că, așa cum se întâmplă în basme, adevărul și dreptatea sunt învingătoare.

 

 

Categoria de vârstă: 5+

Durata: 1 oră 

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Magia copilariei

20 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

MOTANUL INCALTAT

20 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALBA CA ZAPADA

21 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Petrecere cu peripetii

21 octombrie - Teatrul Elisabeta

Arlechino şi Totolino

21 octombrie - Clubul Țăranului

PRIVIGHETOAREA

22 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

LAMPA LUI ALLADIN

22 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Povestea lui Făt Frumos

22 octombrie - Happy Center din Liberty Center

PRIVIGHETOAREA

22 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Micul Prinț

22 octombrie - CineGlobe din Auchan Titan

PACALA

24 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Thomas Sawyer

24 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Thomas Sawyer

24 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Magia copilariei

25 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

PACALA

25 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

26 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Cei trei purcelusi

26 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Taramul povestilor

27 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

MICA SIRENA

27 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

28 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

29 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

29 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Degetica

29 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

CRAIASA ZAPEZII

29 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Castelul vrăjitoarei

29 octombrie - Movieplex din Plaza Romania

FRAM, URSUL POLAR

29 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

29 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

TIGRISORUL PETRE

31 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

SCUFITA ROSIE

1 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

JACK SI VREJUL DE FASOLE

2 noiembrie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

4 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Alice in Wonderland

4 noiembrie - Teatrul Elisabeta

SCUFITA ROSIE

4 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

4 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

5 noiembrie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Motanul încălțat

5 noiembrie - CineGlobe din Auchan Titan

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

11 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CAPRA CU TREI IEZI

11 noiembrie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

11 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Sânziana şi Pepelea

11 noiembrie - Clubul Țăranului

Cenușăreasa

12 noiembrie - Movieplex din Plaza Romania

MOTANUL INCALTAT

12 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Danilă Prepeleac

18 noiembrie - Teatrul Elisabeta

Dumbo cel isteț

19 noiembrie - CineGlobe din Auchan Titan

Cei trei purceluşi

26 noiembrie - Movieplex din Plaza Romania

Cenușăreasa

3 decembrie - CineGlobe din Auchan Titan

Magic Fairytale

10 decembrie - Movieplex din Plaza Romania

Spiridușul care a salvat Crăciunul

17 decembrie - CineGlobe din Auchan Titan