MUZICANȚII DIN BREMEN

TEATRU COPII

Teatrul Luceafarul - Sala Mică, str. Grigore Ureche nr. 5, Iasi, Iasi

12 martie 10:00


Detalii eveniment

MUZICANȚII DIN BREMEN

după Fraţii Grimm

Regia: Ion Ciubotaru
Dramatizarea: Oltiţa Cîntec
Scenografia: Viorica Perju
Versuri: Cătălin Mihai Ştefan
Muzica: Radu Sanduloviciu
Distribuția: Ileana  Ocneanu, Liliana  Mavriş  Vârlan, Iulia Deloiu Trif, Elena Zmucilă, Carmen Mihalache, Raluca Pintilie, Cristian Gheorghiu, Toma Hogea

                                                         

Preț bilet: 10 LEI                               

Detalii pe  www.luceafarul-theatre.ro 

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Fata Babei si Fata Mosneagului

25 februarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

25 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

26 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

HANSEL ȘI GRETEL

26 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

26 februarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

KAJTUS, VRĂJITORUL

26 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

26 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Peripețiile lui Piticot – Teatru la Cinema din Auchan Titan

26 februarie - Teatru la Cinema din Auchan Titan

LAMPA LUI ALLADIN

28 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PINOCCHIO

1 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PUNGUȚA CU DOI BANI

2 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CAPRA CU TREI IEZI

3 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Micul Prinț

4 martie - Teatru la Cinema din ParkLake

Alice in Wonderland

4 martie - Teatrul Elisabeta

Atelier. Jocuri teatrale și construcție de marionete

4 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Atelier

ALBA CA ZAPADA

4 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

5 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PEȘTIȘORUL DE AUR

5 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

TIGRISORUL PETRE

5 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

3 POVESTI CU ZMEI

5 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

5 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Pinocchio

5 martie - Teatru la Cinema din Plaza Romania

TIGRISORUL PETRE

6 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MOTANUL INCALTAT

7 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

8 martie - T. Excelsior - Sala Mare

Taramul povestilor

9 martie - T. Excelsior - Sala Mare

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

9 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cocoselul neascultator

10 martie - T. Excelsior - Sala Mare

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

10 martie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Atelier. Jocuri teatrale și construcție de marionete

11 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Atelier

EU, OBLIO

11 martie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

12 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MUZICANȚII DIN BREMEN

12 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Zana Zorilor

12 martie - T. Excelsior - Sala Mare

Povestea lui Făt Frumos

12 martie - Teatru la Cinema din Mega Mall

MICA SIRENA

12 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CA SAREA-N BUCATE

12 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

12 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Peter Pan

12 martie - Teatru la Cinema din Auchan Titan

Cea mai frumoasa floare

12 martie - Teatrul Excelsior - Sala Studio

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

13 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

TIGRISORUL PETRE

14 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Bambi

15 martie - T. Excelsior - Sala Mare

MUZICANȚII DIN BREMEN

15 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

16 martie - T. Excelsior - Sala Mare

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

16 martie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

17 martie - T. Excelsior - Sala Mare

MICA SIRENA

17 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

18 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Cei trei purceluşi

18 martie - Teatru la Cinema din ParkLake

PUNGUȚA CU DOI BANI

18 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

18 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Motanul încălțat

18 martie - Teatru la Cinema din Auchan Titan

PRIVIGHETOAREA

19 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cenușăreasa

19 martie - Teatru la Cinema din Sun Plaza

Atelier. Jocuri teatrale și construcție de marionete

19 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Atelier

Nemaipomenitele aventuri ale lui Nils

19 martie - T. Excelsior - Sala Mare

JACK SI VREJUL DE FASOLE

19 martie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

MOTANUL INCALTAT

19 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

JACK SI VREJUL DE FASOLE

20 martie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

PUNGUȚA CU DOI BANI

21 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

22 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ratusca cea urata

23 martie - T. Excelsior - Sala Mare

LAMPA LUI ALLADIN

23 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cea mai frumoasa floare

23 martie - Teatrul Excelsior - Sala Studio

Magia copilariei

24 martie - T. Excelsior - Sala Mare

LAMPA LUI ALLADIN

24 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

With a little help

24 martie - T. Excelsior - Sala Mare

Lupul buclucaș

25 martie - Teatru la Cinema din Mega Mall

Atelier. Jocuri teatrale și construcție de marionete

25 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Atelier

MOTANUL INCALTAT

25 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

26 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

HANSEL ȘI GRETEL

26 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Vrajitorul din Oz

26 martie - T. Excelsior - Sala Mare

Danilă Prepeleac

26 martie - Teatrul Elisabeta

LAMPA LUI ALLADIN

26 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PLAYING SHAKESPEARE

26 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

26 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Taramul povestilor

27 martie - T. Excelsior - Sala Mare

MUZICANȚII DIN BREMEN

27 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MUZICANȚII DIN BREMEN

27 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

28 martie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

29 martie - T. Excelsior - Sala Mare

MUZICANȚII DIN BREMEN

29 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Bambi

30 martie - T. Excelsior - Sala Mare

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

30 martie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

31 martie - T. Excelsior - Sala Mare

NAZDRAVANUL DIN STELE - PREMIERA

31 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare