CARTEA JUNGLEI

TEATRU COPII

Teatrul Luceafarul - Sala Mare, str. Grigore Ureche nr. 5, Iasi, Iasi

22 ianuarie 11:30


Detalii eveniment

CARTEA JUNGLEI       

după Rudyard Kipling

Regia: Oana Leahu
Scenografia: Rodica Arghir
Muzica originală: Pedro Negrescu
Mişcare scenică: Oana Sandu
Asistent scenografie: Măriuca Ignat

Distribuţia:Mowgli– Liliana Marviş Vîrlan; Lupul-tată – Aurelian Diaconu; Raksha, Lupoaica-mamă – Doina Iarcuczewicz; Akela; Fraţii-lup: Răsfăţica–Beatrice Volbea; Cenuşiul–Cristian Gheorghiu; Rebelul–Iulia Deloiu Trif; Bagheera – Viorel Vîrlan; Baloo – Toma Hogea;Tabaqui, Şacalul linge-blide – Emanuel Florentin; Shere Khan – Gigi Şfaiţer; Kaa – Beatrice Volbea; Tahti, colonelul elefanţilor – Cătălin Cucu; Elefanţi: Înţeleptul – Cristian Gheorghiu; Mama – Ileana Ocneanu; Ciufulici – Iulia Deloiu Trif; Missy – Raluca Pintilie; Haita lupilor: Ileana Ocneanu, Carmen Mihalache, Cătălin Cucu, Ionela Arvinte, Elena Zmuncilă, Ioana Iordache, Gabriela Andrei; Maimuţele:  Ileana Ocneanu, Carmen Mihalache, Elena Zmuncilă, Ioana Iordache, Chil, vulturul pleşuv: Emanuel Florentin; Păuni: Ionela Arvinte, Beatrice Volbea; Orhideele: Ionela Arvinte, Iulia Deloiu Trif, Ileana Ocneanu, Raluca Pintilie, Beatrice Volbea, Elena Zmuncilă, Ioana Iordache; Papagali: Ionela Arvinte, Emanuel Florentin, Cosmin Tănase.

                                                                                                                   

Preț bilet 10 LEI

Detalii pe  www.luceafarul-theatre.ro 

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Fata Babei si Fata Mosneagului

21 ianuarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Povestea lui Făt Frumos – la Teatru la Cinema din Sun Plaza

21 ianuarie - Teatru la Cinema din Sun Plaza

Cea mai frumoasa floare - PREMIERA

21 ianuarie - Teatrul Excelsior - Sala Studio

FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI

22 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

RIDICHEA URIAȘĂ

22 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MUZICANȚII DIN BREMEN

22 ianuarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Nemaipomenitele aventuri ale lui Nils

22 ianuarie - T. Excelsior - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

22 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Peter Pan – la Teatru la Cinema din Plaza Romania

22 ianuarie - Teatru la Cinema din Plaza Romania

Cei trei purcelusi

23 ianuarie - T. Excelsior - Sala Mare

Vrajitorul din Oz

25 ianuarie - T. Excelsior - Sala Mare

MOTANUL INCALTAT

25 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MUZICANȚII DIN BREMEN

26 ianuarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Bambi

27 ianuarie - T. Excelsior - Sala Mare

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

27 ianuarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

PINOCCHIO

28 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Dumbo cel isteț- la Teatru la Cinema din Mega Mall

28 ianuarie - Teatru la Cinema din Mega Mall

Cea mai frumoasa floare - PREMIERA

28 ianuarie - Teatrul Excelsior - Sala Studio

RIDICHEA URIAȘĂ

29 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MUZICANȚII DIN BREMEN

29 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

29 ianuarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Peripețiile lui Piticot – la Teatru la Cinema din Afi Palace Cotroceni

29 ianuarie - Teatru la Cinema din Afi Palace Cotroceni

Degetica

29 ianuarie - T. Excelsior - Sala Mare

VRAJITORUL DIN OZ

29 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

29 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Rapunzel, prințesa furată - la Teatru la Cinema din Auchan Titan

29 ianuarie - Teatru la Cinema din Auchan Titan

With a little help

29 ianuarie - T. Excelsior - Sala Mare

Mica sirena

30 ianuarie - T. Excelsior - Sala Mare

Cei trei purcelusi

1 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

Cocoselul neascultator

2 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

Cea mai frumoasa floare - PREMIERA

2 februarie - Teatrul Excelsior - Sala Studio

Magia copilariei

3 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

CROITORAȘUL CEL VITEAZ

4 februarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

5 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

5 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cei trei purcelusi

5 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

DʼALE LUI PĂCALĂ

5 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

5 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Taramul povestilor

8 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

PUNGUȚA CU DOI BANI

8 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Vrajitorul din Oz

9 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

VRAJITORUL DIN OZ

9 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

With a little help

9 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

Mica sirena

10 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

CAPRA CU TREI IEZI

11 februarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Cea mai frumoasa floare - PREMIERA

11 februarie - Teatrul Excelsior - Sala Studio

RIDICHEA URIAȘĂ

12 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CAPRA CU TREI IEZI

12 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

JACK SI VREJUL DE FASOLE

12 februarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Ratusca cea urata

12 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

HARAP ALB

12 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

12 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Bambi

16 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

ALBA CA ZAPADA

18 februarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

18 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

Grease

18 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

19 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

19 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

19 februarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Bambi

19 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

VRAJITORUL DIN OZ

19 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

19 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Nemaipomenitele aventuri ale lui Nils

21 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

Zana Zorilor

22 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

Cei trei purcelusi

23 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

Taramul povestilor

24 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

Fata Babei si Fata Mosneagului

25 februarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

25 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

26 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

HANSEL ȘI GRETEL

26 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

26 februarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

KAJTUS, VRĂJITORUL

26 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

26 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio