Fratii Karamazov

TEATRU

Teatrul Elisabeta, Blv. Regina Elisabeta nr.45, Bucuresti


Detalii eveniment

Frații Karamazov

după F.M.Dostoievski

                                                                       

Dramatizare după celebrul roman al lui F.M.Dostoievski, spectacolul Frații Karamazov vorbește despre iubire și ură, onoare și trădare, adevăr și minciună, trăiri ce se află într-un permanent conflict în sufletul omului. Tinerii actori se avântă cu sinceritate, emoție și umor nuanțat în situațiile scenice pe care le propun și invită spectatorii la o aventură către descoperirea adevărurilor vieții, într-un joc în care se împletesc râsul și plânsul, dansul și muzica, dar și intriga polițistă susținută de o fină analiză psihologică.

Spectacolul-eveniment Frații Karamazov reușește să creeze o lume impresionantă, cu personaje perfect articulate şi surprinzătoare prin acţiunile lor; de aceea, spectatorii vor trăi la intensitate maximă o poveste de viață profundă și deosebit de interesantă.

 

Distribuţia:

Dimitri Karamazov – Andrei Ciopec                                         

Ivan Karamazov – Daniel Achim

Aleoşa Karamazov – Costi Apostol                                           

Smerdiakov – Vlad Benescu

Părintele Zosima – Liviu Popa / Răzvan Răduță                                                   

Rakitin – Florin Crăciun

Gruşenka – Liudmila Bzovîi                                                      

Katerina Ivanovna – Delia Danciu

Lise – Adela Bengescu                                                                

D-na Hochlakova – Anamaria Olaş

Procurorul – Adrian Georgescu                                                  

Judecătorul – Tudor Morgovan

Pan Miusialovici – Răzvan Bănică                                             

Pan Wrublewski – Adrian Loghin

Călugări / Poliţişti – Eranio Petrușka; Gabriel Vatavu; Paul Ovidiu Cosovanu

Ţigănci – Ioana Călin; Ana Maria Turcu; Alina Dumitrelea; Beatrice Rubică; Roxana Elena Mancaș

 

Regia şi dramatizarea: Bogdana Darie

Scenografia: Raluca Alexandrescu

Coregrafia: Lorette Enache, Vlad Benescu

Ilustraţia muzicală: Adrian Loghin

Light design: Alexandru Bibere

Asistent regie: Andrei Ciopec

Pictura fundal: Cristian Ionuţ Gardin

 

Spectacol produs de UNATC „I.L.Caragiale” București

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU

CASA PISICII

24 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Ma mut sau nu ma mut

24 mai - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

BOEING BOEING

24 mai - Teatrul Elisabeta

RENDEZ-VOUS PE LUNA

25 mai - Sala Teatrul Mic

Interzis sub 18 ani

25 mai - Sala Studio Excelsior

Idolul si Ion Anapoda

25 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

FAMILIA FĂRĂ ZAHĂR

26 mai - Sala Teatrul Mic

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

26 mai - Teatrul Elisabeta

O noapte furtunoasa

26 mai - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

Încurcătură la nivel înalt

27 mai - Teatrul Elisabeta

POVESTEA UNUI MUSICAL

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Am iubit, am purtat, am pierdut

27 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

#Teenspirit

28 mai - T. Excelsior - Sala Mare

REFLECTION (spectacol de teatru non-verbal)

28 mai - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

PODU - Bucuresti

29 mai - Sala Mare

iHAMLET

30 mai - T. Excelsior - Sala Mare

O casnicie linistita

30 mai - Teatrul Elisabeta

CASA PISICII

31 mai - T. Excelsior - Sala Mare

#EmojiPlay

31 mai - T. Excelsior - Sala Mare

JULIE. RAMPA VS. STRINDBERG

31 mai - TEATRUL RAMPA@The Ark

Inca nu, dar o sa fie...

31 mai - Teatrul Elisabeta

Sot de vanzare

31 mai - Restaurant Elisabeta

DEȘTEPTAREA PRIMĂVERII

1 iunie - Sala Teatrul Mic

ARTISTS TALK

1 iunie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

DEȘTEPTAREA PRIMĂVERII

2 iunie - Sala Teatrul Mic

Fluturii sunt liberi

2 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

ARTISTS TALK

2 iunie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Schneider si Schuster

4 iunie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

TimeAholics

6 iunie - Sala Studio Excelsior

Departe de casa

7 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

Departe de casa

7 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

PETER ȘI PRIETENUL VERDE

8 iunie - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

Idolul si Ion Anapoda

9 iunie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Vivien Leigh

9 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

TOC TOC

9 iunie - Cinema Pro

Interzis sub 18 ani

10 iunie - Sala Studio Excelsior

CASA PISICII

15 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

TimeAholics

16 iunie - Sala Studio Excelsior

CAFENEAUA

19 iunie - Sala Mare

MAITREYI - PLOIESTI

19 iunie - CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR Ploiesti

Horaţiu Mălăele - Ediţie specială (CLUJ)

22 iunie - Cinema Florin Piersic Cluj-Napoca

BOEING BOEING

22 iunie - Teatrul Elisabeta

Dineu cu prosti

27 iunie - Palatul National al Copiilor

PODU - Bucuresti

3 iulie - Sala Mare