Danilă Prepeleac

TEATRU COPII

Teatrul Elisabeta, Blv. Regina Elisabeta nr.45, Bucuresti

24 martie 11:00


Detalii eveniment

Danila Prepeleac – Sambata, 24 martie, ora 11:00

Tip spectacol: spectacol pentru copii  | Durata: 50min (fara pauza)

Preturi bilete: 30 lei

  1.  

 

Spectacol recomandat copiilor cu vârstă peste 4 ani

Regie: Laura Maria Vladoiu
Costume si decor: Flavia Varga
Ilustratie muzicala: Eduard Petru Jighirgiu
Adaptare scenariu: Alexandru Papadopol
Coregrafie: Larisa Barbu
Producator: MiniArtShow by Ioana Ginghina
Distributia:
· Ionut Toader,
· Andra Mirescu/ Andreea Mera,
· Andreea Gaica,
· Daniel Marcu/ Viorel Ionescu,
· Tatiana Selaru

Daca nu cunoasteti povestea celebra a lui Ion Creanga, atunci trebuie sa veniti la spectacolul nostru.Pe cei care au citit povestea ii invitam sa se distreze si sa danseze pe ritmuri 100% romanesti. “Danila Prepeleac“ este un spectacol creat pentru intreaga famile.

Veti descoperi lumea dracilor, o lume misterioasa, plina de haz, caci smecheriile lui Danila sunt jucate cu mult farmec de tanarul actor Ionut Toader.laturi de el,  plini de energie, ii veti vedea si pe Andreea Gaica, Daniel Marcu, Alexandra Mirescu si Cristina Petre.

Copiii se vor amuza copios de peripetiile lui Danila si vor descoperi traditii si obiceiuri vechi, dansuri pe ritmuri populare, adaptate vremurilor moderne.

 

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

22 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PINOCCHIO

23 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

24 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

24 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Petrecere cu peripetii

24 februarie - Teatrul Elisabeta

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

24 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

25 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

25 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Bambi

25 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MUZICANȚII DIN BREMEN

25 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

POVESTEA UNUI OM LENEȘ

25 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

25 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

JACK SI VREJUL DE FASOLE

26 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

27 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Thomas Sawyer

27 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

Zana Zorilor

28 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

28 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

SCUFITA ROSIE

1 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

EU, OBLIO

2 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

3 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Cei trei purcelusi

3 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

3 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

4 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

DE ZIUA LUI PINOCCHIO

4 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

RIDICHEA URIAȘĂ

4 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

ALBĂ CA ZĂPADA

4 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

4 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Departe de casa

8 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

ALBA CA ZAPADA

8 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

SCUFITA ROSIE

10 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

SCUFITA ROSIE

10 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

11 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PEȘTIȘORUL DE AUR

11 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

TIGRISORUL PETRE

11 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

11 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

FRUMOASA ȘI BESTIA

11 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

11 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Casa pisicii

15 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cei trei purcelusi

16 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

16 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CRAIASA ZAPEZII

17 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CRAIASA ZAPEZII

17 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

18 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MICA SIRENA

18 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

18 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

VRAJITORUL DIN OZ

18 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

18 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Bambi

19 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Vrajitorul din Oz

21 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Taramul povestilor

22 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CAPRA CU TREI IEZI

24 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CAPRA CU TREI IEZI

24 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

25 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

25 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

25 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

La scoala este ca-n povesti

25 martie - Teatrul Elisabeta

Departe de casa

25 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CA SAREA-N BUCATE

25 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

25 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Magia copilariei

26 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cea mai frumoasa floare

26 martie - Teatrul Excelsior - Sala Studio

Magia copilariei

27 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Degetica

28 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Thomas Sawyer

28 martie - T. Excelsior - Sala Mare

Casa pisicii

29 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Casa pisicii

29 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Degetica

30 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

TIGRISORUL PETRE

30 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALBA CA ZAPADA

31 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALBA CA ZAPADA

31 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

1 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MUZICANȚII DIN BREMEN

1 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

1 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio