Thomas Sawyer

TEATRU COPII

T. Excelsior - Sala Mare, Str. Academiei nr.28 sector 1, Bucuresti, Bucuresti

27 februarie 19:00
28 martie 19:00


Detalii eveniment

Dramatizare după „Aventurile lui Tom Sawyer”, de Mark Twain, regia Horia Suru

Cu: Andrei Brădean, Emilian Mârnea/Alexandru Aron, Ioana Repciuc, Lucian Ionescu/Andrei Radu, Daniela Ioniță-Marcu, Robert Radoveneanu, Ovidiu Ușvat, Alex Ștefănescu, Alina Petrică, Aida Avieriței, Oliver Toderiță, Magicianul Antonio

Despre Tom Sawyer și aventurile lui am auzit cu toții. Le-am citit, ne-au amuzat, ba poate chiar ne-au și speriat pe ici, pe colo. Un lucru însă e cert: niciunul dintre noi nu și-a imaginat vreodată că Tom ar putea să cânte și să danseze așa cum o face pe scena Teatrului Excelsior, cot la cot cu Huckleberry Finn, Joe Harper, Becky Thatcher sau Mătușa Polly. Pentru că Thomas Sawyer ascunde tot soiul de secrete. Și e mereu surprinzător.

Durata spectacolului: 1h 20 min | 12+

Preț: 30 lei preț întreg, 16 lei elevi, studenți și pensionari, grup organizat

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

CRAIASA ZAPEZII

20 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

21 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

22 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PINOCCHIO

23 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

24 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

24 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Petrecere cu peripetii

24 februarie - Teatrul Elisabeta

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

24 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

25 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

25 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Bambi

25 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MUZICANȚII DIN BREMEN

25 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

POVESTEA UNUI OM LENEȘ

25 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

25 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

JACK SI VREJUL DE FASOLE

26 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

27 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Zana Zorilor

28 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

28 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

SCUFITA ROSIE

1 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

EU, OBLIO

2 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

3 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Cei trei purcelusi

3 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

3 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

4 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

DE ZIUA LUI PINOCCHIO

4 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

RIDICHEA URIAȘĂ

4 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

ALBĂ CA ZĂPADA

4 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

4 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Departe de casa

8 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

ALBA CA ZAPADA

8 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

SCUFITA ROSIE

10 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

SCUFITA ROSIE

10 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

11 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PEȘTIȘORUL DE AUR

11 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

TIGRISORUL PETRE

11 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

11 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

FRUMOASA ȘI BESTIA

11 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

11 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Casa pisicii

15 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cei trei purcelusi

16 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

16 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CRAIASA ZAPEZII

17 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CRAIASA ZAPEZII

17 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

18 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MICA SIRENA

18 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

18 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

VRAJITORUL DIN OZ

18 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

18 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Bambi

19 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Vrajitorul din Oz

21 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Taramul povestilor

22 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CAPRA CU TREI IEZI

24 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Danilă Prepeleac

24 martie - Teatrul Elisabeta

CAPRA CU TREI IEZI

24 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

25 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

25 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

25 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

La scoala este ca-n povesti

25 martie - Teatrul Elisabeta

Departe de casa

25 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CA SAREA-N BUCATE

25 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

25 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Magia copilariei

26 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cea mai frumoasa floare

26 martie - Teatrul Excelsior - Sala Studio

Magia copilariei

27 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Degetica

28 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Thomas Sawyer

28 martie - T. Excelsior - Sala Mare

Casa pisicii

29 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Casa pisicii

29 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Degetica

30 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

TIGRISORUL PETRE

30 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALBA CA ZAPADA

31 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALBA CA ZAPADA

31 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

1 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MUZICANȚII DIN BREMEN

1 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

1 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio