Taramul povestilor

TEATRU COPII

Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior ), Str. Academiei nr.28 sector 1, Bucuresti, Bucuresti

18 februarie 11:00


Detalii eveniment

un spectacol de Stelian Milu

Cu: Cosmina Dobrotă, Annemary Ziegler, Tudor Pîrvu, Stelian Milu, Marian Rădulescu, Aron Alexandru, Ciprian      Cojenel, Mirela Constantin, Jassmine Cristina Glodeanu, Silvana Ionescu

Personajele acestui tărâm sunt cei mai îndrăgiţi eroi şi eroine din basme: Motanul Încălţat, Rapunzel, Cenuşăreasa, Frumoasa Adormită, Albă ca Zăpada, Alladin şi Jasmine, Hansel şi Gretel, Crăiasa Zăpezii. Cu ajutorul lor aflăm că binele învinge întotdeauna răul, dar pentru asta ai nevoie de răbdare şi perseverenţă. Spectacolul ilustrează, cu ajutorul poveştilor copilăriei, lupta dintre bine şi rău prin aducerea în prim plan a învăţăturilor primite de la părinţi şi bunici.

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+

Preț: 10 lei pentru grup organizat (preţul nu include transportul)

Individual

16 lei copii

24 lei adulţi

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

LAMPA LUI ALLADIN

21 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

21 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Bambi

21 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MOTANUL INCALTAT

21 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

LAMPA LUI ALLADIN

21 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Sânziana şi Pepelea

21 ianuarie - Clubul Țăranului

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

22 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CRAIASA ZAPEZII

23 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cea mai frumoasa floare

23 ianuarie - Teatrul Excelsior - Sala Studio

Vrajitorul din Oz

25 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

SCUFITA ROSIE

25 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MUZICANȚII DIN BREMEN

26 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

27 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MOTANUL INCALTAT

27 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

27 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Departe de casa

27 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

TIGRISORUL PETRE

28 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

HANSEL ȘI GRETEL

28 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Petrecere cu peripetii

28 ianuarie - Teatrul Elisabeta

Casa pisicii

28 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

FRUMOASA ȘI BESTIA - PREMIERĂ

28 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

TIGRISORUL PETRE

28 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Frumoasa din Pădurea Adormită

28 ianuarie - Clubul Țăranului

Degetica

29 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Departe de casa

2 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

ALBA CA ZAPADA

3 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALBA CA ZAPADA

3 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

4 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

4 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

4 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Casa pisicii

4 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

HARAP ALB

4 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

4 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CRAIASA ZAPEZII

7 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

7 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MUZICANȚII DIN BREMEN

8 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

8 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Bambi

9 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Fata Babei si Fata Mosneagului

10 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Fata Babei si Fata Mosneagului

10 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

11 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

11 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Danilă Prepeleac

11 februarie - Teatrul Elisabeta

PUNGUȚA CU DOI BANI

11 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

11 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

FRUMOASA ȘI BESTIA

11 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

11 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Vrajitorul din Oz

12 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cei trei purcelusi

16 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

17 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

17 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Departe de casa

17 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRIVIGHETOAREA

18 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

JACK SI VREJUL DE FASOLE

18 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Taramul povestilor

18 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

18 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Vrajitorul din Oz

24 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

25 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Bambi

25 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

POVESTEA UNUI OM LENEȘ

25 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Thomas Sawyer

27 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

Zana Zorilor

28 februarie - T. Excelsior - Sala Mare