Frumoasa din Pădurea Adormită

TEATRU COPII

Clubul Țăranului, Intrarea Monetăriei, Șoseaua Pavel Dimitrievici Kiseleff 3, București, Bucuresti

28 ianuarie 17:00


Detalii eveniment

Malefica dorește să se răzbune atunci când afla că la palat Regele și Regina dau o petrecere mare în cinstea copilului lor nou-născut fără ca ea să fie invitată. Blestemul ei spune că până în ziua când micuța Aurora va împlini 16 ani se va înțepa în vârful unui fus de tors și va cădea într-un somn adânc asemănător morții.
Peste ani de zile, deși protejată de zâne și ferită de ochii Maleficei, Aurora este vrăjită și se înțeapa așa cum suna blestemul Maleficei.
În final, totul se sfârșește cu bine când Prințul Filip reușește să o înfrângă pe Malefica și o trezește pe Aurora cu un sărut al dragostei. 

Actorii vor da viață personajelor:Malefica, Aurora, Prințul Filip, Flora, Fauna, Vreme Bună, Regina 

Spectacol live de teatru de păpuși recomandat copiilor cu vârsta între 5 și 12 ani.

Durata:45 de minute

 

Alocarea locurilor se va face în funcție de disponibilitatea locurilor la momentul achiziționării biletelor.

Vă rugăm să vă prezentați cu biletul la intrarea în sala cu 30 de minute înainte de începerea spectacolului.

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

LAMPA LUI ALLADIN

21 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

21 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Bambi

21 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MOTANUL INCALTAT

21 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

LAMPA LUI ALLADIN

21 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Sânziana şi Pepelea

21 ianuarie - Clubul Țăranului

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

22 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CRAIASA ZAPEZII

23 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cea mai frumoasa floare

23 ianuarie - Teatrul Excelsior - Sala Studio

Vrajitorul din Oz

25 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

SCUFITA ROSIE

25 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MUZICANȚII DIN BREMEN

26 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

27 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MOTANUL INCALTAT

27 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

27 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Departe de casa

27 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

TIGRISORUL PETRE

28 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

HANSEL ȘI GRETEL

28 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Petrecere cu peripetii

28 ianuarie - Teatrul Elisabeta

Casa pisicii

28 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

FRUMOASA ȘI BESTIA - PREMIERĂ

28 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

TIGRISORUL PETRE

28 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

29 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Departe de casa

2 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

ALBA CA ZAPADA

3 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALBA CA ZAPADA

3 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

4 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

4 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

4 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Casa pisicii

4 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

HARAP ALB

4 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

4 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CRAIASA ZAPEZII

7 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

7 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MUZICANȚII DIN BREMEN

8 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

8 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Bambi

9 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Fata Babei si Fata Mosneagului

10 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Fata Babei si Fata Mosneagului

10 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

11 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

11 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Danilă Prepeleac

11 februarie - Teatrul Elisabeta

PUNGUȚA CU DOI BANI

11 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

11 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

FRUMOASA ȘI BESTIA

11 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

11 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Vrajitorul din Oz

12 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cei trei purcelusi

16 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

17 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

17 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Departe de casa

17 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRIVIGHETOAREA

18 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

JACK SI VREJUL DE FASOLE

18 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Taramul povestilor

18 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

18 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Vrajitorul din Oz

24 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

25 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Bambi

25 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

POVESTEA UNUI OM LENEȘ

25 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Thomas Sawyer

27 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

Zana Zorilor

28 februarie - T. Excelsior - Sala Mare