Danilă Prepeleac

TEATRU COPII

Teatrul Elisabeta, Blv. Regina Elisabeta nr.45, Bucuresti

11 februarie 11:00


Detalii eveniment

Danila Prepeleac

Tip spectacol: Spectascol pentru copii|

Preturi bilete: 30 Lei – adult; 25 lei – copil  

 

Cine nu cunoaste povestea celebra a lui Ion Creanga, atunci trebuie sa vina sa vada spectacolul nostru, iar cei care au citit povestea, ii invitam sa se distreze si sa danseze pe ritmuri 100% romanesti

“Danila Prepeleac “este un spectacol creat pentru intreaga famile.

Veti descoperi lumea dracilor, o lume misterioasa , plina de haz, caci smecheriile lui Danila sunt jucate cu mult farmec de tanarul actor Ionut Toader.

Alaturi de el,  plini de energie, ii veti vedea si pe Andreea Gaica, Daniel Marcu, Andra Mirescu si Cristina Petre.

Copiii se vor amuza copios de peripetiile lui Danila si vor descoperi traditii si obiceiuri vechi, dansuri pe ritmuri populare, adaptate vremurilor moderne.

 

  • Distributia:

Ionuţ Toader ,

Andra Mirescu / Andreea Mera,

Andreea Gaica,

Daniel Marcu / Viorel Ionescu,

Tatiana Șelaru

  • Regie: Laura Maria Vladoiu
  • Costume si decor: Flavia Varga
  • Ilustratie muzicala: Eduard Petru Jighirgiu
  • Adaptare scenariu: Alexandru Papadopol
  • Coregrafie: Larisa Barbu
  • Producator: MiniArtShow by Ioana Ginghina

 

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Vrajitorul din Oz

18 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cei trei purcelusi

19 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

20 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CRAIASA ZAPEZII

20 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

20 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

LAMPA LUI ALLADIN

21 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

21 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Bambi

21 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MOTANUL INCALTAT

21 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

LAMPA LUI ALLADIN

21 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Sânziana şi Pepelea

21 ianuarie - Clubul Țăranului

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

22 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CRAIASA ZAPEZII

23 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cea mai frumoasa floare

23 ianuarie - Teatrul Excelsior - Sala Studio

Vrajitorul din Oz

25 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

SCUFITA ROSIE

25 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MUZICANȚII DIN BREMEN

26 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

27 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MOTANUL INCALTAT

27 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

27 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Departe de casa

27 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

TIGRISORUL PETRE

28 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

HANSEL ȘI GRETEL

28 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Petrecere cu peripetii

28 ianuarie - Teatrul Elisabeta

Casa pisicii

28 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

FRUMOASA ȘI BESTIA - PREMIERĂ

28 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

TIGRISORUL PETRE

28 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Frumoasa din Pădurea Adormită

28 ianuarie - Clubul Țăranului

Degetica

29 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

ALBA CA ZAPADA

3 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALBA CA ZAPADA

3 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

4 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

4 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

4 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

HARAP ALB

4 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

4 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Fata Babei si Fata Mosneagului

10 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Fata Babei si Fata Mosneagului

10 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

11 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

11 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

PUNGUȚA CU DOI BANI

11 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

FRUMOASA ȘI BESTIA

11 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

11 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

17 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

17 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRIVIGHETOAREA

18 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

JACK SI VREJUL DE FASOLE

18 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

18 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

25 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

POVESTEA UNUI OM LENEȘ

25 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare