MOTANUL INCALTAT

TEATRU COPII

Teatrul Luceafarul - Sala Mare, str. Grigore Ureche nr. 5, Iasi, Iasi

21 ianuarie 11:30


Detalii eveniment

MOTANUL ÎNCĂLȚAT

dupăCh. Perrault
Dramatizarea şi regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Axenti Marfa
Muzica: Radu Sanduloviciu
Coregrafia: Ligia Delia Grozdan
Distribuţia: Beatrice Volbea (Motanul), Viorel Vârlan (Regele), Ioana Iordache (Prinţesa),
Dragoș Maftei (Flăcăul ̸ Prinţul), Gigi Şfaiţer (Majordomul), Aurelian Diaconu (Oşteanul/ Calul), Doina Iarcuczewicz (Căpcăunul), Mariana Teleman, Ionela Arvinte (Sătence), Cătălin Cucu (Sfetnicul), Elena Zmuncilă, Carmen Mihalache (Însoţitoarele prinţesei)

 

Preț bilet: 12 LEI

Detalii pe  www.luceafarul-theatre.ro 

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

LAMPA LUI ALLADIN

21 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

21 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Bambi

21 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MOTANUL INCALTAT

21 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

LAMPA LUI ALLADIN

21 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Sânziana şi Pepelea

21 ianuarie - Clubul Țăranului

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

22 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CRAIASA ZAPEZII

23 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cea mai frumoasa floare

23 ianuarie - Teatrul Excelsior - Sala Studio

Vrajitorul din Oz

25 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

SCUFITA ROSIE

25 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MUZICANȚII DIN BREMEN

26 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

27 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MOTANUL INCALTAT

27 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

27 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Departe de casa

27 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

TIGRISORUL PETRE

28 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

HANSEL ȘI GRETEL

28 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Petrecere cu peripetii

28 ianuarie - Teatrul Elisabeta

Casa pisicii

28 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

FRUMOASA ȘI BESTIA - PREMIERĂ

28 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

TIGRISORUL PETRE

28 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Frumoasa din Pădurea Adormită

28 ianuarie - Clubul Țăranului

Degetica

29 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Departe de casa

2 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

ALBA CA ZAPADA

3 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALBA CA ZAPADA

3 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

4 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

4 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

4 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Casa pisicii

4 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

HARAP ALB

4 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

4 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CRAIASA ZAPEZII

7 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

7 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MUZICANȚII DIN BREMEN

8 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

8 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Bambi

9 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Fata Babei si Fata Mosneagului

10 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Fata Babei si Fata Mosneagului

10 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

11 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

11 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Danilă Prepeleac

11 februarie - Teatrul Elisabeta

PUNGUȚA CU DOI BANI

11 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

11 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

FRUMOASA ȘI BESTIA

11 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

11 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Vrajitorul din Oz

12 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cei trei purcelusi

16 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

17 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

17 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Departe de casa

17 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRIVIGHETOAREA

18 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

JACK SI VREJUL DE FASOLE

18 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Taramul povestilor

18 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

18 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Vrajitorul din Oz

24 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

25 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Bambi

25 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

POVESTEA UNUI OM LENEȘ

25 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Thomas Sawyer

27 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

Zana Zorilor

28 februarie - T. Excelsior - Sala Mare