ALBA CA ZAPADA

TEATRU COPII

Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari, Strada General Eremia Grigorescu 24, Bucuresti

27 septembrie 10:00
21 octombrie 11:00


Detalii eveniment
  • După Fraţii Grimm
  • Adaptarea: Cristian Pepino
  • Regia: Cristian Pepino
  • Scenografia: Cristina Pepino
  • Muzica: Dan Bãlan
  • Vârsta: Peste 3 ani
  • Durata: 60 min

Distribuţia: Alina Teianu / Cristina Țane, Adrian Alexandru Neculea / Leonard Dodan, Mariana Zaharia/ Petronela Purima, Ioan Brancu / George Năstase, Adrian Lefter/George Simian, Graţiela Ene/Ioana Chelaru Popovici

Este una dintre cele mai iubite poveşti pentru copii care a cunoscut multe variante în Europa, dar cea mai populară este cea a Fraţilor Grimm. Spectacolul Teatrului ŢĂNDĂRICĂ păstrează firul poveştii clasice, dar ingeniozitatea regizorului şi fantezia scenografică, folosirea tehnicii de black light, a păpuşilor de mari dimensiuni, compuse şi a actorilor la vedere dau un farmec aparte şi creează o atmosferă plină de ritm în care binele învinge întotdeuna răul.
Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

MOTANUL INCALTAT

23 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CAPRA CU TREI IEZI

24 septembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

24 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Cei trei purcelusi

24 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

HARAP ALB

24 septembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

24 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

SCUFITA ROSIE

28 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

TIGRISORUL PETRE

30 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

1 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

1 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

JACK SI VREJUL DE FASOLE

1 octombrie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

VRAJITORUL DIN OZ

1 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

1 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

7 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

8 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Littleimpro

8 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

8 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Atelier. Jocuri teatrale și construcție de marionete

14 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Atelier

Atelier. Jocuri teatrale și construcție de marionete

14 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Atelier

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

15 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Vrajitorul din Oz

15 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Littleimpro

15 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MOTANUL INCALTAT

15 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Magia copilariei

20 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

ALBA CA ZAPADA

21 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRIVIGHETOAREA

22 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

LAMPA LUI ALLADIN

22 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRIVIGHETOAREA

22 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Thomas Sawyer

24 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Cei trei purcelusi

26 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Taramul povestilor

27 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Cei trei purcelusi

28 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

29 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

29 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Degetica

29 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

CRAIASA ZAPEZII

29 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

FRAM, URSUL POLAR

29 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

29 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio