VRAJITORUL DIN OZ

TEATRU COPII

Teatrul Luceafarul - Sala Mare, str. Grigore Ureche nr. 5, Iasi, Iasi

25 iunie 11:30


Detalii eveniment

VRĂJITORUL DIN OZ

după Frank Baum

Dramatizare: Ramona Iacobuțe

Regia: Ion Ciubotaru

Scenografia: Axenti Marfa

Video: Andrei Cozlac

Ilustrația muzicală: Victor Zaharia

Distribuție: Dorothy – Camelia Dilbea, Vrăjitoarea Bună – Ioana Iordache, Vrăjitoarea Rea– Carmen Mihalache, Sperie Ciori – Claudiu Gălățeanu, Omul de Tinichea – George Cocoș, Puiul de Leu – Cosmin Tanasa, Vrăjitorul din Oz – Dragoș Maftei, Oșteanul – Emanuel Florentin, Altinezi – Ileana Ocneanu, Gabriela Andrei, Cristian Gheorghiu, Aurelian Diaconu

Alte roluri – Emanuel Florentin, Ioana Iordache, Dragoș Maftei

 

Preț bilet: 10 LEI

Detalii pe  www.luceafarul-theatre.ro 

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Vrajitorul din Oz

30 mai - T. Excelsior - Sala Mare

JACK SI VREJUL DE FASOLE

30 mai - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

JACK SI VREJUL DE FASOLE

31 mai - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

1 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

RIDICHEA URIAȘĂ

1 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ - Premieră

1 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

JACK SI VREJUL DE FASOLE

3 iunie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

4 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

4 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

TIGRISORUL PETRE

4 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

NĂZDRĂVĂNIILE LUI PREPELEAC

4 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

4 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Vrajitorul din Oz

8 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

MOTANUL INCALTAT

10 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

11 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

MICA SIRENA

11 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

11 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Degetica

16 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

CAPRA CU TREI IEZI

18 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cea mai frumoasa floare

18 iunie - Teatrul Excelsior - Sala Studio

MOTANUL INCALTAT

18 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

24 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Cei trei purcelusi

24 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

24 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI

25 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

25 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari