MOTANUL INCALTAT

TEATRU COPII

Teatrul Luceafarul - Sala Mare, str. Grigore Ureche nr. 5, Iasi, Iasi

15 octombrie 11:30


Detalii eveniment

MOTANUL ÎNCĂLȚAT

dupăCh. Perrault
Dramatizarea şi regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Axenti Marfa
Muzica: Radu Sanduloviciu
Coregrafia: Ligia Delia Grozdan
Distribuţia: Beatrice Volbea (Motanul), Viorel Vârlan (Regele), Ioana Iordache (Prinţesa),
Dragoș Maftei (Flăcăul ̸ Prinţul), Gigi Şfaiţer (Majordomul), Aurelian Diaconu (Oşteanul/ Calul), Doina Iarcuczewicz (Căpcăunul), Mariana Teleman, Ionela Arvinte (Sătence), Cătălin Cucu (Sfetnicul), Elena Zmuncilă, Carmen Mihalache (Însoţitoarele prinţesei)

 

Preț bilet: 10 LEI

Detalii pe  www.luceafarul-theatre.ro 

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

MOTANUL INCALTAT

23 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CAPRA CU TREI IEZI

24 septembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

24 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Cei trei purcelusi

24 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

HARAP ALB

24 septembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

24 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

ALBA CA ZAPADA

27 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

SCUFITA ROSIE

28 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

TIGRISORUL PETRE

30 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

1 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

1 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

JACK SI VREJUL DE FASOLE

1 octombrie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

VRAJITORUL DIN OZ

1 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

1 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

7 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

8 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Littleimpro

8 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

8 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Atelier. Jocuri teatrale și construcție de marionete

14 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Atelier

Atelier. Jocuri teatrale și construcție de marionete

14 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Atelier

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

15 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Vrajitorul din Oz

15 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Littleimpro

15 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MOTANUL INCALTAT

15 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Magia copilariei

20 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

ALBA CA ZAPADA

21 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRIVIGHETOAREA

22 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

LAMPA LUI ALLADIN

22 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRIVIGHETOAREA

22 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Thomas Sawyer

24 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Cei trei purcelusi

26 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Taramul povestilor

27 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Cei trei purcelusi

28 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

29 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

29 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Degetica

29 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

CRAIASA ZAPEZII

29 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

FRAM, URSUL POLAR

29 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

29 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio