URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

TEATRU COPII

Teatrul Luceafarul - Sala Mică, str. Grigore Ureche nr. 5, Iasi, Iasi


Detalii eveniment

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

după Ion Creangă
Regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ştefan

Distribuţia: Carmen Mihalache, Ileana Ocneanu, Loredana Luca, Paul Sobolevschi, Aurelian Diaconu

Preț bilet 10 LEI

Detalii pe  www.luceafarul-theatre.ro 

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Vrajitorul din Oz

22 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

Hainele cele noi ale împăratului, Teatrul Municipal Bacovia, Bacău

22 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Noone`s land, Teatrul de Păpuși Merlin, Grecia

22 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă, Teatrul Arlechino, Brașov

23 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

23 noiembrie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

CUI I-E FRICĂ DE BAU BAU

24 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Doamna de la Porto Pim, Compania de Teatru Gioco Vita, Italia

24 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

25 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

Magazinul cu jucării, Teatrul Merlin, Timișoara

25 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Atelier. Jocuri teatrale și construcție de marionete

25 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Atelier

Cartea Junglei

25 noiembrie - CineGlobe din Auchan Titan

Turtița năzdrăvană

25 noiembrie - Happy Center din Liberty Center

EU, OBLIO

25 noiembrie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Little Jeep, Teatrul Național pentru copii din Beijing

26 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

DE ZIUA LUI PINOCCHIO

26 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Departe de casa

26 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

Micul T, Teatrul Batida, Danemarca

26 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Motanul încălțat - Godot Cafe-Teatru

26 noiembrie - Godot Cafe-Teatru

Petrecere cu peripetii

26 noiembrie - Teatrul Elisabeta

L-AM VISAT PE MOȘ CRĂCIUN - PREMIERĂ

26 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Atelier. Jocuri teatrale și construcție de marionete

26 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Atelier

Little Jeep, Teatrul Național pentru copii din Beijing

26 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Bambi, Teatrul Excelsior, București

26 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Zana Zorilor

27 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

Little Jeep, Teatrul Național pentru copii din Beijing

27 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Little Jeep, Teatrul Național pentru copii din Beijing

27 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Furtuna, Teatrul pentru copii și tineret Colibri, Craiova

27 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

2 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Alice în Țara Minunilor

2 decembrie - Hollywood Multiplex din București Mall Vitan

RIDICHEA URIAȘĂ

3 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CENUȘĂREASA

3 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Micul Prinț

3 decembrie - Happy Center din Liberty Center

PACALA

3 decembrie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Taramul povestilor

3 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare )

RIDICHEA URIAȘĂ

3 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Cenușăreasa

3 decembrie - CineGlobe din Auchan Titan

Cocoselul neascultator

5 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare )

Casa pisicii

7 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare )

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

9 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Bambi

9 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare )

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

9 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Dumbo cel isteț

9 decembrie - Happy Center din Liberty Center

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

10 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Magic Fairytale

10 decembrie - Movieplex din Plaza Romania

Degetica

10 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare )

Crăiasa Zăpezii

10 decembrie - CineGlobe din Auchan Titan

Vrajitorul din Oz

11 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare )

Cei trei purcelusi

12 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare )

Cea mai frumoasa floare

14 decembrie - Teatrul Excelsior - Sala Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

16 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

16 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare )

Tărâmul înghețat

16 decembrie - Hollywood Multiplex din București Mall Vitan

RIDICHEA URIAȘĂ

17 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI

17 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

RIDICHEA URIAȘĂ

17 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Spiridușul care a salvat Crăciunul

17 decembrie - CineGlobe din Auchan Titan

Departe de casa

20 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare )

Cei trei purcelusi

22 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare )

Cei trei purcelusi

22 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare )

ALBA CA ZAPADA

27 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CRAIASA ZAPEZII

28 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari