PETRICA SI LUPUL

TEATRU

Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu, Strada 11 Iunie, sector 4, Bucuresti


Detalii eveniment

PETRICA SI LUPUL

Adaptare de Marius Costache după S. Prokofiev

Păpuși: Lavinia Cosma și Marius Costache

Regie și scenografie: Marius Costache

Distribuție: Lavinia Cosma, Eduard Cîrlan, Bogdan Costea

Preț bilete: 10 lei

                  5 lei / copii

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU

Te iubesc dar nu pe tine

25 septembrie - Teatrul de Comedie - Sala Radu Beligan

ALL Inclusive - Bucuresti

26 septembrie - Palatul National al Copiilor

București.Instalație umană

27 septembrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

MICUL PRINT

27 septembrie - Clubul Taranului

PROFESIUNEA DOAMNEI WARREN

28 septembrie - Teatrul Evreiesc De Stat

Inca nu, dar o sa fie...

29 septembrie - Teatrul Elisabeta

#EmojiPlay

30 septembrie - T. Excelsior - Sala Mare

O casnicie linistita

30 septembrie - Teatrul Elisabeta

ȚINUTUL DIN MIEZUL VERII

30 septembrie - Sala Teatrul Mic

JUMATATEA MEA BARBATUL

30 septembrie - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

ȚINUTUL DIN MIEZUL VERII

1 octombrie - Sala Teatrul Mic

NIMENI NU-I PERFECT

1 octombrie - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

MAITREYI - BRASOV

2 octombrie - Teatrul Sică Alexandrescu Brasov

Gaitele - Bucuresti

2 octombrie - Palatul National al Copiilor

FA-MI LOC ! - Timisoara

2 octombrie - OPERA NATIONALA ROMANA TIMISOARA

DOMNUL IBRAHIM SI FLORILE DIN CORAN - IASI

2 octombrie - Teatrul National IASI

Un barbat pentru Sara - Ploiesti

3 octombrie - CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR Ploiesti

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

4 octombrie - Teatrul Elisabeta

Crima la Howard Johnsons

4 octombrie - Restaurant Elisabeta

DEȘTEPTAREA PRIMĂVERII

5 octombrie - Sala Teatrul Mic

BOEING BOEING

5 octombrie - Teatrul Elisabeta

Schneider si Schuster

6 octombrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

BARAJUL

7 octombrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

CAFENEAUA - CONSTANTA

7 octombrie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

FA-MI LOC ! - CRAIOVA

8 octombrie - Teatrul National CRAIOVA

OBSESII

8 octombrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

MAITREYI - IASI

9 octombrie - Teatrul National IASI

MAITREYI - SUCEAVA

10 octombrie - Casa de Cultura a Sindicatelor Suceava

Fratii Karamazov

11 octombrie - Teatrul Elisabeta

Panica la Opera

11 octombrie - Cinema Pro

KARAMAZOVII

12 octombrie - Sala Teatrul Mic

Încurcătură la nivel înalt

12 octombrie - Teatrul Elisabeta

KARAMAZOVII

13 octombrie - Sala Teatrul Mic

Inca nu, dar o sa fie...

13 octombrie - Teatrul Elisabeta

PETER ȘI PRIETENUL VERDE

14 octombrie - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

OVULE CONGELATE

14 octombrie - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

Boeing Boeing - Teatrul Elisabeta - Casa de cultura a Sindicatelor PLOIESTI

15 octombrie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

JUMATATEA MEA BARBATUL

15 octombrie - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

Un barbat pentru SARA - Ploiesti

16 octombrie - CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR Ploiesti

UN BARBAT PENTRU SARA - Constanta

17 octombrie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

PLASTIC

17 octombrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

APA VIE

17 octombrie - Sala Teatrul Mic

ALL INCLUSIVE - CLUJ

17 octombrie - Casa de Cultura a Studentilor - Cluj

PLASTIC

18 octombrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

UN BARBAT PENTRU SARA - Craiova

18 octombrie - Teatrul National CRAIOVA

Idolul si Ion Anapoda

19 octombrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Visul unei nopți de vară – PREMIERĂ

19 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Sot de vanzare

19 octombrie - Restaurant Elisabeta

REFLECTION (spectacol de teatru non-verbal)

20 octombrie - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

TimeAholics

20 octombrie - Sala Studio Excelsior

Dor de stepa- Concert Radu Captari

20 octombrie - Restaurant Elisabeta

Vassa Jeleznova de Maxim Gorki

22 octombrie - Teatrul Elisabeta

iHAMLET

23 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

OTHELLO - Focsani

23 octombrie - Teatrul Municipal Mr. Gh. Pastia

UN BARBAT PENTRU SARA - Iasi

23 octombrie - Teatrul National IASI

ALL INCLUSIVE - BUZAU

24 octombrie - Sala Consiliului Judetean Buzau

OTHELLO - Tulcea

24 octombrie - Teatrul Jean Bart Tulcea

CASA PISICII

25 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

OBSESII

25 octombrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

PRENUMELE

25 octombrie - Cinema Pro

Cainele Gradinarului

25 octombrie - Restaurant Elisabeta

PENSIUNE COMPLETĂ

26 octombrie - Teatrul de Comedie - Sala Radu Beligan

#EmojiPlay

27 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Schneider si Schuster

27 octombrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Las' că ştim noi!

28 octombrie - Teatrul Elisabeta

ȚINUTUL DIN MIEZUL VERII

28 octombrie - Sala Teatrul Mic

Fluturii sunt liberi

28 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

TREI GEMENI VENEȚIENI

29 octombrie - Teatrul de Comedie - Sala Radu Beligan

Interzis sub 18 ani

29 octombrie - Sala Studio Excelsior

OTHELLO - Buzau

30 octombrie - Sala Consiliului Judetean Buzau

CAFENEAUA – IASI

30 octombrie - Teatrul National IASI

The History Boys

31 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

OTHELLO - Constanta

31 octombrie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

VANIA SI MASA SI SONIA SI SPIKE

31 octombrie - Teatrul Odeon

RENDEZ-VOUS PE LUNA

1 noiembrie - Teatrul Odeon

GAITELE - CONSTANTA

5 noiembrie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

UN BARBAT PENTRU SARA - Pitesti

6 noiembrie - Casa de Cultura a Sindicatelor Pitesti

ALL INCLUSIVE - GALATI

7 noiembrie - Casa de Cultură a Sindicatelor Galati

Un barbat pentru SARA

7 noiembrie - Palatul National al Copiilor

Idiotul

22 noiembrie - Teatrul Elisabeta

SĂ SE RIDICE ȚARA!

28 noiembrie - Sala Palatului