Fata Babei si Fata Mosneagului

TEATRU COPII

Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari, Strada General Eremia Grigorescu 24, Bucuresti


Detalii eveniment
  • Regia: Daniel Stanciu
  • Scenografia:Daniela Drăgulescu
  • Ilustrația muzicală: Vasile Manta
  • Vârsta: Peste 3 ani
  • Durata: 70 min

Distribuția: Simina Constantin, Daniela Ruxandra Mihai / Cristina Țane, Dora Ortelecan Dumitrescu / Grațiela Ene, Jou-Jou Drăgan, Petronela Purima / Roxana Vișan, George Simian / George Năstase, Adrian Lefter

Spectacolul este o lectură modernă a clasicei poveștii lui Creangă care apelează, pe lângă mijloacele clasice ale teatrului de animație și la tehnica 3D pentru a atrage pe mici și mari în intriga cunoscută, în care valorile general umane ca cinstea, bunătatea şi destoinicia pot ajuta pe oricine să răzbată în viaţă.

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

MOTANUL INCALTAT

23 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CAPRA CU TREI IEZI

24 septembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

24 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Cei trei purcelusi

24 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

HARAP ALB

24 septembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

24 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

ALBA CA ZAPADA

27 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

SCUFITA ROSIE

28 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

TIGRISORUL PETRE

30 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

1 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

1 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

JACK SI VREJUL DE FASOLE

1 octombrie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

VRAJITORUL DIN OZ

1 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

1 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

7 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

8 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Littleimpro

8 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

8 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Atelier. Jocuri teatrale și construcție de marionete

14 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Atelier

Atelier. Jocuri teatrale și construcție de marionete

14 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Atelier

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

15 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Vrajitorul din Oz

15 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Littleimpro

15 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MOTANUL INCALTAT

15 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Magia copilariei

20 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

ALBA CA ZAPADA

21 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRIVIGHETOAREA

22 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

LAMPA LUI ALLADIN

22 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRIVIGHETOAREA

22 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Thomas Sawyer

24 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Cei trei purcelusi

26 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Taramul povestilor

27 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Cei trei purcelusi

28 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

29 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

29 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Degetica

29 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

CRAIASA ZAPEZII

29 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

FRAM, URSUL POLAR

29 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

29 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio