DʼALE LUI PĂCALĂ

TEATRU COPII

Teatrul Luceafarul - Sala Mare, str. Grigore Ureche nr. 5, Iasi, Iasi


Detalii eveniment

DʼALE LUI PĂCALĂ

Regia şi scenariul: Constantin Brehnescu
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ştefan

Distribuţia: Paul Sobolevschi (Păcală), Gabriel Lazăr (Mirele, Un bandit), Ionela Arvinte (Mireasa), Liviu Smîntînică (Popa State), Doina Iarcuczewicz (Preoteasa), Ion Agachi (Flaşnetarul), Emanuel Florentin (Flăcăul, Un bandit),  Iulia Deloiu Trif (Slujnica Preotesei), Raluca Pintilie (Păcală mic),  Radu Ştefan, Loredana Luca (Săteni).

 

Preț bilet 10 LEI

Detalii pe  www.luceafarul-theatre.ro 

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

MOTANUL INCALTAT

23 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CAPRA CU TREI IEZI

24 septembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

24 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Cei trei purcelusi

24 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

HARAP ALB

24 septembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

24 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

ALBA CA ZAPADA

27 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

SCUFITA ROSIE

28 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

TIGRISORUL PETRE

30 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

1 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

1 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

JACK SI VREJUL DE FASOLE

1 octombrie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

VRAJITORUL DIN OZ

1 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

1 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

7 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

8 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Littleimpro

8 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

8 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Atelier. Jocuri teatrale și construcție de marionete

14 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Atelier

Atelier. Jocuri teatrale și construcție de marionete

14 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Atelier

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

15 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Vrajitorul din Oz

15 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Littleimpro

15 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MOTANUL INCALTAT

15 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Magia copilariei

20 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

ALBA CA ZAPADA

21 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRIVIGHETOAREA

22 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

LAMPA LUI ALLADIN

22 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRIVIGHETOAREA

22 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Thomas Sawyer

24 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Cei trei purcelusi

26 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Taramul povestilor

27 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Cei trei purcelusi

28 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

29 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

29 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Degetica

29 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

CRAIASA ZAPEZII

29 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

FRAM, URSUL POLAR

29 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

29 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio