FRAM, URSUL POLAR

TEATRU COPII

Teatrul Luceafarul - Sala Mare, str. Grigore Ureche nr. 5, Iasi, Iasi


Detalii eveniment

FRAM, URSUL POLAR
după Cezar Petrescu

Dramatizarea şi regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Axenti Marfa
Muzica: Radu Sanduloviciu
Coregrafia: Ligia Delia Grozdan
Distribuţia: Iulia Deloiu Trif (Fram),Doina Iarcuczewicz (Dresoarea), Paul Sobolevschi (Leone), Aurelian Diaconu (Îngrijitorul), Liliana Mavriş Vârlan, Ionela Arvinte, Viorel Vârlan (Clovni), Liviu Smântânică (Doctorul), Raluca Pintilie (Un ziarist), Gigi Şfaiţer (Un vînător), Cătălin Cucu (Directorul), Aurelian Diaconu (Un ziarist), Cristian Gheorghiu (Un vînător)

 

Preț bilet: 10 LEI

 

Detalii pe  www.luceafarul-theatre.ro 

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Vrajitorul din Oz

30 mai - T. Excelsior - Sala Mare

JACK SI VREJUL DE FASOLE

30 mai - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

JACK SI VREJUL DE FASOLE

31 mai - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

1 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

RIDICHEA URIAȘĂ

1 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ - Premieră

1 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

JACK SI VREJUL DE FASOLE

3 iunie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

4 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

4 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

TIGRISORUL PETRE

4 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

NĂZDRĂVĂNIILE LUI PREPELEAC

4 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

4 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Vrajitorul din Oz

8 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

MOTANUL INCALTAT

10 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

11 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

MICA SIRENA

11 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

11 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Degetica

16 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

CAPRA CU TREI IEZI

18 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cea mai frumoasa floare

18 iunie - Teatrul Excelsior - Sala Studio

MOTANUL INCALTAT

18 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

24 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Cei trei purcelusi

24 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

24 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI

25 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

25 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

VRAJITORUL DIN OZ

25 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare