Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

20 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CRAIASA ZAPEZII

20 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cântec pentru Tisha

20 ianuarie - Teatrul Elisabeta

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

20 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Exercițiu de echilibru de Carmen Dominte

20 ianuarie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Gourmet Show cu Chef Odette

20 ianuarie - Restaurant Elisabeta

Interzis sub 18 ani

20 ianuarie - Sala Studio Excelsior

LAMPA LUI ALLADIN

21 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

21 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Bambi

21 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MOTANUL INCALTAT

21 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

LAMPA LUI ALLADIN

21 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Sânziana şi Pepelea

21 ianuarie - Clubul Țăranului

Las' că ştim noi!

21 ianuarie - Teatrul Elisabeta

Viața și moartea lui Richard al II-lea

21 ianuarie - Sala Teatrul Mic

Idolul si Ion Anapoda

21 ianuarie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

INFRACTORII, de Ana Maria Bamberger, regia Dan Tudor

21 ianuarie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

22 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

DEMNITATE

22 ianuarie - Cinema Pro

PODU - Bucuresti

22 ianuarie - Sala Mare TNB

CRAIASA ZAPEZII

23 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cea mai frumoasa floare

23 ianuarie - Teatrul Excelsior - Sala Studio

RENDEZ-VOUS PE LUNA

23 ianuarie - Teatrul Odeon

REVIZORUL - Ploiesti

23 ianuarie - CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR Ploiesti

AICI NU-I DE JOACA

23 ianuarie - T. Excelsior - Sala Mare

SUFLET ROMANESC - Dan Puric - Bucuresti

24 ianuarie - Palatul National al Copiilor

O NOAPTE FURTUNOASA

24 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Crima la Howard Johnsons

24 ianuarie - Restaurant Elisabeta

MICUL PRINT

24 ianuarie - Clubul Taranului

MICUL PRINT

24 ianuarie - Clubul Taranului

Vrajitorul din Oz

25 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

SCUFITA ROSIE

25 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

The History Boys

25 ianuarie - T. Excelsior - Sala Mare

Iulia, o scanteie ...

25 ianuarie - Teatrul Elisabeta

HOȚUL PERFECT ȘI PUTEREA DRAGOSTEI de Dan Tărchilă și Ion Băieșu, regia Paul Chiribuță

25 ianuarie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

HAMLET ȘI NOI

25 ianuarie - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

Am iubit, am purtat, am pierdut

25 ianuarie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Povesti muzicale

25 ianuarie - Restaurant Elisabeta

MUZICANȚII DIN BREMEN

26 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Schneider si Schuster

26 ianuarie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

L'Elisir d'Amore

26 ianuarie - Sala Mare

Vassa Jeleznova de Maxim Gorki

26 ianuarie - Teatrul Elisabeta

Our Ladies of Perpetual Succour - Lee Hall

26 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

EU DAU BANU', EU DAU ORA EXACTĂ!

26 ianuarie - Sala Dalles

Jazz On! Concert Adrian Nour

26 ianuarie - Restaurant Elisabeta

BUCHAREST GAMING WEEK

27 ianuarie - ROMEXPO

BUCHAREST GAMING WEEK

27 ianuarie - ROMEXPO

RIDICHEA URIAȘĂ

27 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MOTANUL INCALTAT

27 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

27 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Departe de casa

27 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Inca nu, dar o sa fie...

27 ianuarie - Teatrul Elisabeta

Mozart și Salieri

27 ianuarie - Foaier

OBSESII

27 ianuarie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

BUCHAREST GAMING WEEK

28 ianuarie - ROMEXPO

TIGRISORUL PETRE

28 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

HANSEL ȘI GRETEL

28 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Petrecere cu peripetii

28 ianuarie - Teatrul Elisabeta

Casa pisicii

28 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

FRUMOASA ȘI BESTIA - PREMIERĂ

28 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

TIGRISORUL PETRE

28 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Frumoasa din Pădurea Adormită

28 ianuarie - Clubul Țăranului

Insemnarile unui nebun

28 ianuarie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Incurcatura la nivel inalt

28 ianuarie - Teatrul Elisabeta

Giselle

28 ianuarie - Sala Mare

Anul Disparut.200/7

28 ianuarie - Sala Teatrul Mic

INFRACTORII, de Ana Maria Bamberger, regia Dan Tudor

28 ianuarie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Chirita in provincie - Colegiul National “Tudor Vianu”

28 ianuarie - T. Excelsior - Sala Mare

Gaitele - Bucuresti

28 ianuarie - Palatul National al Copiilor

Insemnarile unui nebun

28 ianuarie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Degetica

29 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Milionul, nepoatele și milionara

29 ianuarie - Teatrul Elisabeta

DEMNITATE

29 ianuarie - Cinema Pro

PROFESIUNEA DOAMNEI WARREN

30 ianuarie - Teatrul Evreiesc De Stat

TimeAholics

30 ianuarie - Sala Studio Excelsior (Excelsior)

Incurcatura la nivel inalt

30 ianuarie - Teatrul Sica Alexandrescu

URMA PASILOR TAI...

31 ianuarie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Fratii Karamazov

31 ianuarie - Teatrul Elisabeta

Viața plicticoasă și preaplină a visătorului François

31 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Sot de vanzare

31 ianuarie - Restaurant Elisabeta

Il Barbiere Di Siviglia

1 februarie - Sala Mare

Viața plicticoasă și preaplină a visătorului François

1 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

BOEING BOEING

1 februarie - Teatrul Elisabeta

Cainele Gradinarului

1 februarie - Restaurant Elisabeta

The Land of Nod

1 februarie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Departe de casa

2 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

EVGHENI ONEGHIN

2 februarie - Sala Mare

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

2 februarie - Teatrul Elisabeta

Interzis sub 18 ani

2 februarie - Sala Studio Excelsior

New Vegas Show

2 februarie - Restaurant Elisabeta

ALBA CA ZAPADA

3 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALBA CA ZAPADA

3 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Corsarul

3 februarie - Sala Mare

BARAJUL

3 februarie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

TOC TOC

3 februarie - Cinema Pro

RIDICHEA URIAȘĂ

4 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

4 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Motanul Incaltat

4 februarie - Sala Mare

CAPRA CU TREI IEZI

4 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Casa pisicii

4 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

HARAP ALB

4 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

4 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

DEMNITATE

4 februarie - Cinema Pro

La Bohème (Boema)

4 februarie - Sala Mare

JUMATATEA MEA BARBATUL

4 februarie - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

Am iubit, am purtat, am pierdut

4 februarie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

CRAIASA ZAPEZII

7 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

7 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Romeo şi Julieta

7 februarie - Sala Mare

Inca nu dar o sa fie... - Teatrul National "Marin Sorescu" Craiova - Sala Amza Pellea

7 februarie - Teatrului National Marin Sorescu Sala Mare

Ma mut la mama!

7 februarie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

TimeAholics

7 februarie - Sala Studio Excelsior (Excelsior)

MUZICANȚII DIN BREMEN

8 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Viața și moartea lui Richard al II-lea

8 februarie - Sala Teatrul Mic

Festivalul Mozart

8 februarie - Sala Patria - BRASOV

Carmen

9 februarie - Sala Mare

București.Instalație umană

9 februarie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Russian Night cu Tania Popa

9 februarie - Restaurant Elisabeta

Fata Babei si Fata Mosneagului

10 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Fata Babei si Fata Mosneagului

10 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MADAMA BUTTERFLY

10 februarie - Sala Mare

KARAMAZOVII

10 februarie - Sala Teatrul Mic

Natura – Concert Rona Hartner&Taraful Bucuresti

10 februarie - Restaurant Elisabeta

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

11 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

11 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Danilă Prepeleac

11 februarie - Teatrul Elisabeta

PUNGUȚA CU DOI BANI

11 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

FRUMOASA ȘI BESTIA

11 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

11 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

L'Elisir d'Amore

11 februarie - Sala Mare

KARAMAZOVII

11 februarie - Sala Teatrul Mic

Schneider si Schuster

11 februarie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

ȚINUTUL DIN MIEZUL VERII

14 februarie - Sala Teatrul Mic

Horatiu Malaele - Editie speciala

14 februarie - Cinema Pro

ALL INCLUSIVE - Bucuresti

14 februarie - Palatul National al Copiilor

Regele moare

15 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

ȚINUTUL DIN MIEZUL VERII

15 februarie - Sala Teatrul Mic

Ma mut la... tata?

15 februarie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

BOEING BOEING

15 februarie - Teatrul Elisabeta

Hipnoshow Spectacol de hipnoza cu Andrei Voicu

15 februarie - Restaurant Elisabeta

Artist in Residence - Sorin Zlat Trio - Jazz Poems

15 februarie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

PROFESIUNEA DOAMNEI WARREN

16 februarie - Teatrul Evreiesc De Stat

Las' că ştim noi!

16 februarie - Teatrul Elisabeta

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

17 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

17 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Eu dau banu', eu dau ora exacta!

17 februarie - Teatrul Jean Bart

MARIZA

17 februarie - Sala Palatului

CHAT CHAT CHAT

17 februarie - Cinema Pro

Te cunosc din mahala

17 februarie - Restaurant Elisabeta

PRIVIGHETOAREA

18 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

JACK SI VREJUL DE FASOLE

18 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

18 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

DEMNITATE

18 februarie - Cinema Pro

Don Carlo - Premieră

18 februarie - Sala Mare

Teo, Vio si Costel - Mare Show La Palat!

18 februarie - Sala Palatului

Am iubit, am purtat, am pierdut

18 februarie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

KGB contra CIA

19 februarie - Cinema Pro

Florin Piersic jr. - Freak show

19 februarie - Sala Pictură

CAFENEAUA - Teatrul National Bucuresti

19 februarie - Sala Mare TNB

Don Carlo

21 februarie - Sala Mare

Anul Disparut.200/7

21 februarie - Sala Teatrul Mic

Concert Nicole Cherry

21 februarie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

Fa-mi loc! - Bucuresti

21 februarie - Palatul National al Copiilor

Evening Blues - Concert The Mixy Welders

21 februarie - Restaurant Elisabeta

Don Carlo - Premieră

22 februarie - Sala Mare

FROZEN - Regatul Inghetat (Piatra Neamt)

23 februarie - Sala Polivalenta Piatra Neamt

Don Quijote

23 februarie - Sala Mare

ARTISTS TALK

23 februarie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Serata interbelica Silviu Biris

23 februarie - Restaurant Elisabeta

FROZEN - Regatul inghetat (SUCEAVA)

24 februarie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Suceava

Nunta lui Figaro

24 februarie - Sala Mare

Schneider si Schuster

24 februarie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

High Standards – Jazz, romances & more…

24 februarie - Restaurant Elisabeta

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

25 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

POVESTEA UNUI OM LENEȘ

25 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Nabucco

25 februarie - Sala Mare

ELIXIR - Iasi

25 februarie - Casa de Cultura a Studentilor - Iasi

Ma mut sau nu ma mut

25 februarie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

Idiotul

26 februarie - Teatrul Elisabeta

Gaitele - Bucuresti

26 februarie - Palatul National al Copiilor

O casnicie linistita

27 februarie - Teatrul Elisabeta

Viața și moartea lui Richard al II-lea

28 februarie - Sala Teatrul Mic

Viața și moartea lui Richard al II-lea

1 martie - Sala Teatrul Mic

CHAT CHAT CHAT - Constanta

1 martie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

Lacul Lebedelor

3 martie - Casa de Cultura a Studentilor - Iasi

Lacul Lebedelor - Bucuresti

6 martie - Sala Palatului

Richard Clayderman - Concert Special de Ziua Femeii

7 martie - Opera Natională Cluj

FROZEN - Regatul inghetat (B)

9 martie - Sala Palatului

LACUL LEBEDELOR - BRASOV

9 martie - Centrul Cultural Reduta Brasov

AMANTA

12 martie - Cinema Pro

Artist in Residence | Luiza Zan Trio AfroDizzy

15 martie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

CAZACII RUSIEI - Compania de dans din Moskova

23 martie - Opera Națională Română Iași

CAZACII RUSIEI - Compania de dans din Moskova

25 martie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

Te iubesc dar nu pe tine - Bucuresti

26 martie - Palatul National al Copiilor

DEMNITATE - Constanta

27 martie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta