CARTEA JUNGLEI

TEATRU COPII

Teatrul Luceafarul - Sala Mare, str. Grigore Ureche nr. 5, Iasi, Iasi


Detalii eveniment

CARTEA JUNGLEI       

după Rudyard Kipling

Regia: Oana Leahu
Scenografia: Rodica Arghir
Muzica originală: Pedro Negrescu
Mişcare scenică: Oana Sandu
Asistent scenografie: Măriuca Ignat

Distribuţia:Mowgli– Liliana Marviş Vîrlan; Lupul-tată – Aurelian Diaconu; Raksha, Lupoaica-mamă – Doina Iarcuczewicz; Akela; Fraţii-lup: Răsfăţica–Beatrice Volbea; Cenuşiul–Cristian Gheorghiu; Rebelul–Iulia Deloiu Trif; Bagheera – Viorel Vîrlan; Baloo – Toma Hogea;Tabaqui, Şacalul linge-blide – Emanuel Florentin; Shere Khan – Gigi Şfaiţer; Kaa – Beatrice Volbea; Tahti, colonelul elefanţilor – Cătălin Cucu; Elefanţi: Înţeleptul – Cristian Gheorghiu; Mama – Ileana Ocneanu; Ciufulici – Iulia Deloiu Trif; Missy – Raluca Pintilie; Haita lupilor: Ileana Ocneanu, Carmen Mihalache, Cătălin Cucu, Ionela Arvinte, Elena Zmuncilă, Ioana Iordache, Gabriela Andrei; Maimuţele:  Ileana Ocneanu, Carmen Mihalache, Elena Zmuncilă, Ioana Iordache, Chil, vulturul pleşuv: Emanuel Florentin; Păuni: Ionela Arvinte, Beatrice Volbea; Orhideele: Ionela Arvinte, Iulia Deloiu Trif, Ileana Ocneanu, Raluca Pintilie, Beatrice Volbea, Elena Zmuncilă, Ioana Iordache; Papagali: Ionela Arvinte, Emanuel Florentin, Cosmin Tănase.

                                                                                                                   

Preț bilet 10 LEI

Detalii pe  www.luceafarul-theatre.ro 

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

PRIVIGHETOAREA

22 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

LAMPA LUI ALLADIN

22 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Povestea lui Făt Frumos

22 octombrie - Happy Center din Liberty Center

PRIVIGHETOAREA

22 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Micul Prinț

22 octombrie - CineGlobe din Auchan Titan

PACALA

24 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Thomas Sawyer

24 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Thomas Sawyer

24 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Magia copilariei

25 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

PACALA

25 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

26 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Cei trei purcelusi

26 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Taramul povestilor

27 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

MICA SIRENA

27 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

28 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

29 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

29 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Degetica

29 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

CRAIASA ZAPEZII

29 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Castelul vrăjitoarei

29 octombrie - Movieplex din Plaza Romania

FRAM, URSUL POLAR

29 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

29 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

TIGRISORUL PETRE

31 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

SCUFITA ROSIE

1 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Casa pisicii

1 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

JACK SI VREJUL DE FASOLE

2 noiembrie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Bambi

2 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

Cei trei purcelusi

3 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

4 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Alice in Wonderland

4 noiembrie - Teatrul Elisabeta

SCUFITA ROSIE

4 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

4 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MUZICANȚII DIN BREMEN

5 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

5 noiembrie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

5 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

CAND VISAM

5 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Motanul încălțat

5 noiembrie - CineGlobe din Auchan Titan

Cocoselul neascultator

6 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

Casa pisicii

7 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

11 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CAPRA CU TREI IEZI

11 noiembrie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

11 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Sânziana şi Pepelea

11 noiembrie - Clubul Țăranului

ALBINUȚA

12 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cenușăreasa

12 noiembrie - Movieplex din Plaza Romania

MOTANUL INCALTAT

12 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CA SAREA-N BUCATE

12 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Cea mai frumoasa floare

14 noiembrie - Teatrul Excelsior - Sala Studio

Danilă Prepeleac

18 noiembrie - Teatrul Elisabeta

Degetica

18 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

CAPRA CU TREI IEZI

19 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Taramul povestilor

19 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

DʼALE LUI PĂCALĂ

19 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Dumbo cel isteț

19 noiembrie - CineGlobe din Auchan Titan

Departe de casa

20 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

Vrajitorul din Oz

22 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

Degetica

24 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

DE ZIUA LUI PINOCCHIO

26 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cei trei purceluşi

26 noiembrie - Movieplex din Plaza Romania

Departe de casa

26 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

L-AM VISAT PE MOȘ CRĂCIUN - PREMIERĂ

26 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Zana Zorilor

27 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

Cenușăreasa

3 decembrie - CineGlobe din Auchan Titan

Magic Fairytale

10 decembrie - Movieplex din Plaza Romania

Spiridușul care a salvat Crăciunul

17 decembrie - CineGlobe din Auchan Titan